X
X
X
 
Analytics

Analytics çözümleri ile tüm pazarlama aktivitelerinizi, sitenizden uygulamalarınıza ve kampanyalarınıza kadar en fazla etkiyi almak için uygun hale getirebilirsiniz.

 
Analytics

Online başarınızı ölçmeye hazır mısınız?

Hepsi, ziyaretçi deneyiminizi artırmakla ilgili!

MÜŞTERİ DENEYİMİNİZİ ÖLÇEBİLİYOR MUSUNUZ?

Müşterilerinizi ne kadar iyi tanıyorsunuz? Ne kadar iyi anlıyorsunuz? Analytics, müşterilerinizin ihtiyaçları ve davranışları doğrultusunda müşteri yolculuğunun tamamını deneyimlemek ve marka stratejinizi oluşturmak için tüm bu soruların cevaplarını sizlere sunuyor. Müşterileriniz ile ilgili elde ettiğiniz verileri, işiniz için en doğru şekilde okuyup anlamanız ve buna göre hareket etmeniz gerekiyor.

Tüm müşteri bilgileriniz, dijital havuzda toplanırken markanıza, suyun içine dalmak ve Analytics avantajları ile müşteri yolculuğuna eşlik etmek kalıyor. Müşteri yolculuğunu yüksek derecede anlama becerisi olan şirketler ise %104 daha fazla dönüşüm oranı elde ediyor. (eConsultancy & IBM)

Neden Müşteri Deneyimi Analizi?

Dijital ortamda markanıza dair yapılan her şey, artık veriler halinde dijital ortamda birikmektedir. Müşteri Deneyimi Analizi, müşteri deneyiminizin ne kadar başarılı olup olmadığını sorgulayarak müşterilerinizin yaşadığı deneyimi anlamanızı ve deneyimlemenizi sağlar. Bu işi stressiz yapmanız için müşterinize dokunduğunuz noktaları keşfetmeniz, yolculuklarını görselleştirmeniz, ilişkilendirme yapmanız gerekmektedir. Böylece ürününüzün kullanıcı deneyimini geliştirebilir ve satışlarınızı artırabilirsiniz.

Nasıl Geçiş Sağlarım? 

IBM Customer Experience Analytics, Google Analytics, IBM Tealeaf, Social Media Analytics gibi pek çok çözüm ve uygulamayı, şirketinizin dijital marketing stratejilerine entegre ederek Analytics harikalar diyarına adım atabilirsiniz.

Google Analytics

Google Analytics, ziyaretçi trafiğinizi analiz etmenize yardım ederek nerede olurlarsa olsun satın almak için en kısa yolu tercih eden ziyaretçilerinizin ve ihtiyaçlarının toplu resmini çizer. Trafik Kaynakları ve Ziyaretçi Akışı gibi araçlar, insanların size ulaşabilecekleri rotaları çizerek hangi cihazla bağlantınıza geldiklerini aktarır. Böylece siz de dünyanın herhangi bir köşesinden gelecek ziyaretçi deneyiminizi geliştirebilirsiniz.

Google Analytics ile tüm pazarlama aktivitelerinizi, sitenizden uygulamalarınıza ve kampanyalarınıza kadar en fazla etkiyi almak için uygun hale getirebilirsiniz.

Şirketime Ne Katkı Sağlar?

Yeni nesil müşteri deneyimi analizi çözümleri, müşterilerinizin markanız ile olan etkileşimini kişi bazında anlamanıza yardımcı olur. Kampanya ya da web sitesi gibi sunulan hizmetler ile ilgili sonuçlarda derinlemesine analiz imkanı sunan Analytics, daha önce yapılan iş sonuçlarından deneyimi ölçmeyi ve müşterinin neye ilgil gösterip göstermediğini öğrenmeyi sağlar. Müşteri yolculuğu deneyiminizde iş zekasını kullanıp müşterilerinizle daha kârlı ilişkiler kurarak pazarlama kampanyalarınızdaki yatırım getirinizi optimize etmenize yardımcı olur.  
  • Müşteri yolculuğunuzu deneyimlemenize ve canlandırmanıza olanak sağlar.
  • Sizinle nasıl etkileşim sağladıkları, satın alma alışkanlıkları ve beklentileri gibi pek çok soru işaretini analiz etmenizi destekler.
  • İşinize yönelik daha etkili analiz çözümleri ile iş sonuçlarınızın ne olduğunu, ne olabileceğini ve ne olması gerektiğini kavrayabilirsiniz.
  • Yüksek oranda yatırım geri dönüşü sağlar.
  • Müşteri yolculuğunu deneyimlemeniz, elinizdeki datayı ve müşterinizi anlamanızı sağlar.  
  •  

Hangi Alanlarda Verimlilik Sağlar?

 
• Pazarlama
• Satış
• Finans 
• Satış Sonrası Hizmetler gibi pek çok alanda katkı sağlar. 
 

Nasıl Edinirim?

 
 
Facebook Twitter Linked-InYoutube Instagram 
 
LuckyEye Kaya Aldoğan Sokak Serhan Apt. 3/10 Esentepe İstanbul Türkiye Tel: +90 212 216 8251 | Fax: +90 212 216 8254 | Harita
Google PartnerMicrosoft Partner