X
X
X
 
Blog

Blogumuzdan dijital dünya ile bağlantılı her konuda yaptığımız paylaşımları takip edebilirsiniz.

 

Video Pazarlama Kurumunuz İçin Ne Anlama Geliyor?

Video, günümüzde altın çağını yaşamaktadır. İnternet, bugün özgün içerik ve videolarla şekillenmektedir. Dijital pazarlama konusunda en öne çıkan yollardan biri de video marketing (video pazarlama) olarak yerini almıştır.

İnsanların görsel olanla daha hızlı ve doğrudan olan etkileşimi, asırlardır evrimleşirken günümüzde internet hayatımızın vazgeçilmez bir alanını oluşturmaktadır. İnsanlık tarihinin ilk zamanlarından bu yana sosyalleşme serüveni evrimleşerek gelişmektedir. Hikâye anlatımı, mağara duvarlarından sinema perdesine kadar pek çok farklı araçla kitlelere aktarılmıştır. Lumiére Kardeşler’in  “La Sortie de l’Usine Lumiére â Lyon” (Lyon’daki Lumiére Fabrikasından Çıkış) adlı 46 saniyelik görüntüye sahip 1895 yapımı filmi, ilk hareketli görüntü olarak tarihe geçmiştir. Ardışık olarak perdeye düşen bu fotoğraf karelerinin izleyicinin zihninde yarattığı etki, bugün insan algısının da değişimi sağlayan farklı bir endüstrinin ortaya çıkmasına zemin hazırlamıştır.

İlk hareketli görüntüden günümüzde geldiğimiz noktada videolar, bilgiye ulaşmada en önemli araçlar olarak karşımıza çıkmaktadır. MTV video kültürüyle yetişmiş jenerasyon, artık pazarlama dünyasının en önemli müşterileri arasında yer almaktadır. Her gün Facebook, Twitter ve Youtube üzerinden tek tıklamayla dünya genelinde pek çok video izlenmekte ve her an Twitter’da paylaşılmaktadır. Google’ın değişen arama algoritmalarına göre video, yine çok önemli bir yerde durmaktadır. Socialnomics’e göre günümüzde video hazinesi Youtube, en çok kullanılan ikinci arama motoru olarak yerini almıştır. Bu da kurumunuzun pazarlaması için videonun ne kadar önemli olduğunun kanıtıdır. Kurumların müşterilerine doğrudan ulaşmalarında en etkili ve hızlı yol olan online videolara, dünyanın her yanından ulaşılabilmektedir. Internet izleyicisinin televizyon izleyicisinden daha sadık bir kitle olduğunu da eklemek gerek.

Bugün kurumunuzun web sitesinde yer alacak video çözümleri, müşterilerinizle daha etkin iletişimde olmanız ve satışlarınızı artırmanız için daha da önemlidir.

Web sitenizde yer alan online videolar;

  • Sitenize gelen kullanıcı trafiğini yükseltir.
  • Arama motoru sonuç sıralamasında sizi üst kademelere taşır.
  • Yatırımcılarınızla ve müşterilerinize daha etkin bir şekilde bağlanmanızı sağlar.
  • Marka bilinirliğini ve daha geniş kitlelere hitap ederek marka değerinizin artmasını sağlar.
  • Markanızın pazarlamasında etkin ve hızlı çözümler sunar.
  • Dünyanın her yerinden zaman ve mekândan bağımsız olarak takip edilmenize fırsat sunar.
  • Satış rakamlarınızı artırır.
  • Tüm iş süreçlerinizi etkiler.

Case Study Nedir

Pek çok markanın internet sitesinde online pazarlama için video kullanmasının nedeni budur. Etkili bir video, markayı yeniden konumlandırabilir. Müşterinizle video çözümü ile kuracağınız doğrudan etkileşim, markanızı uzun vadede başarıya ulaştıracak en önemli unsurlardan biridir. Web sitenizde ve sosyal medya kanallarınızda yer alacak videolar, bu yolda kullanılabilecek en etkili araçtır. Markanızın sosyal medyada kullanımını artırarak paylaşımla yayılmasını sağlayan videolarınız ayrıca, sosyal medyadaki etkinliğinizi de geliştirir. Peki kurumunuzun başarısı için video çözümlerinden hangisini tercih etmelisiniz? Case Study Video çözümü, markanızın ürün ve işleri için en etkin yollardan biri olabilir.

Case Study Video Nedir?

Case Study, örnek olay çalışmasıdır. Case Study video ise  işinizdeki bu örneklerin derinlemesine çalışıldığı araştırma yaklaşımını benimser. Case Study video, şirketinizce yer alan çalışanlarınızın, yaptığınız işlerin, karşılaştığınız meydan okumaların ve bunlara getirilen çözümlerin yakından incelenmesini içerir.

Case study video, belirli bir zaman aralığındaki çalışmalar için odaklanmış sorulara derinlemesine inceleme ve yorumlama getirir. Bu türde video yapımından önce işletmeniz üzerinde çalışma yapılır. Bunun sonucunda belirlenen konuda kapsamlı inceleme yapılır ve tüm bunlar senaryolaştırarak videoda hedeflediğiniz yere gelmek için ortaya atılan meydan okuma, çözüm ve sonuç ekseninde yorumlanır.

Kurumunuzun ihtiyaçlarına göre en iyi video çözümlerinden yararlanmak için LuckyEye profesyonelleri ile iletişime geçin.

 
 
Blog
Facebook Twitter Linked-InYoutube Instagram 
 
LuckyEye Kaya Aldoğan Sokak Serhan Apt. 3/10 Esentepe İstanbul Türkiye Tel: +90 212 216 8251 | Fax: +90 212 216 8254 | Harita
Google PartnerMicrosoft Partner