X
X
X
 
Blog

Blogumuzdan dijital dünya ile bağlantılı her konuda yaptığımız paylaşımları takip edebilirsiniz.

 

Sosyal İş Birliği Çözümlerinde Liderlik

 

sosyal iş birliği

Şirket içi sosyal network kullanımı, iş hayatının önde gelen gelişmeleri arasında yer alıyor. Peki kurumsal sosyal iş birliği çözümleri ile hangi marka önde gidiyor?

Dijital çağda sosyal medya ve internet kullanımı sayesinde geleneksel iş yapış şekilleri, marka ve çalışan deneyimi değişiyor. Şirketler, artık kendileri için verimli ve başarı sağlayan çalışma koşullarını benimsiyor. Sosyal medyanın ve internetin sağladığı avantajları iş yapış biçimlerine dönüştürüyor. Kurumlar için kendi içlerinde sosyal ağ oluşturulması, işin yapılış biçimini ve çalışanların verimliliğini dönüştürerek yeniden tanımlıyor. Çalışanlar, birbirleri ile fikir alışverişinde bulunuyor, gerekli kaynakları paylaşıyor. İstedikleri zaman ve ortamda birbirleri ile iletişim kurabiliyorlar. Sosyal işbirliği platformları, günlük hayatında dijital kullanıma alışmış bireylerin işlerini verimli şekilde yürütebilmesini sağlıyor. Network içinde sosyal olarak etkileşimde bulunup bağlantı kuran ve network gibi çalışan bireyler, kurumun her departmanına verimli bir şekilde katkı sağlıyor.

Daniel Davis, Social Business Spotlight Blog’da yayınladığı “Leading in Collaboration Solutions” adlı yazısında IBM’in kurumsal iş birliği çözümlerinde lider konumuna dikkat çekiyor. IBM, çalışanların bilgiye daha kolay erişmesi sayesinde uzmanlıklarını geliştirmelerine de imkân sunan kurumsal iş birliği çözümleri sunuyor. Davis de, IBM’in sosyal iş birliği platform sağlamadaki liderlik konumunu; daha iyi, daha hızlı ve daha etkin çalışmalarına yardımcı olmak olarak tanımlıyor.

IBM Connections, Social Collaboration çözümü olarak şirket çalışanlarının gerçek zamanlı sosyal iletişim ve içerik yönetimi yetenekleri sağlıyor. Doğru kişileri istihdam etmek, inovasyonu hızlandırmak ve etkili çalışmak için destek sunan çözüm, şirketlerin organizasyon süreçlerini daha hızlı hale getirerek zamandan ve maliyetten tasarruf etmelerini de destekliyor. Social Business düzeyinde kapsamlı bir sosyal işletme platformunda çalışanlar, farklı departmanlarda ya da dünyanın başka bir yerinde bile olsa dijital deneyim ile şirket içinde daha verimli ve aktif çalışma olanağı buluyor.

IBM’i kurumsal sosyal network çözümü sağlayıcıları arasında lider olarak tanımlayanlar ve birinci olarak belirten kaynak niteliğindeki araştırmalar ile sektör analistleri, yazıya göre şu şekilde listeleniyor.

 
 
 
Blog
Facebook Twitter Linked-InYoutube Instagram 
 
LuckyEye Kaya Aldoğan Sokak Serhan Apt. 3/10 Esentepe İstanbul Türkiye Tel: +90 212 216 8251 | Fax: +90 212 216 8254 | Harita
Google PartnerMicrosoft Partner