X
X
X
 
Blog

Blogumuzdan dijital dünya ile bağlantılı her konuda yaptığımız paylaşımları takip edebilirsiniz.

 

dijital deneyim yönetimi

Dijital deneyim yönetimi, markaların dijital süreçlerinin daha kolay hale getirilmesi açısından oldukça önemli. Peki dijital deneyim nasıl yönetilir? “Dijital Deneyimi Yönetin” adlı etkinlikte, konuya dair pek çok fikir masaya yatırıldı.

KOÜ Teknopark'ın düzenlemiş olduğu "Dijital Deneyimi Yönetin" adlı seminer, Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nde 7 Mart 2016’da düzenlendi. Etkinliğe Teknopark Genel Müdürü Sadık Semizoğlu ve LuckyEye Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Artan konuşmacı olarak katıldı.

Sadık Semizoğlu ve Tolga Artan, fotoğraf: Bedir Abdulkadir Şahin (KOUHA)

Etkinlikte Kocaeli Üniversitesi'ni zengin bir kaynak olarak değerlendiren Semizoğlu, her türlü proje fikrine açık olduklarını, öğrencilerden proje beklediklerini vurguladı. IBM, Adobe, Microsoft, Google ile iş ortağı LuckyEye Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Artan ise yazılım dünyasının geleceği ile ilgili görüşlerini öğrencilerle paylaştı. Dijital değişime dikkat çeken Artan, mobil erişiminin yüzde 50’nin üzerine çıktığını ifade ederek durumun dezavantajlarını da şöyle açıkladı: "Kullanıcıların bir uygulamayı beğenip çıkma zamanı beş saniye gibi kısa bir süre. Siz yaptığınız bir uygulamayı beş saniye içerisinde kullanıcıya beğendiremezseniz tüm çalışmanız çöp oluyor."

Teknoloji ile bilgiye ulaşma şeklinin de değiştiğini aktaran Artan, "Biz beğenilerimizi seçiyoruz, bilgi bize geliyor" diye vurguladı. İş hayatı ile gerçek hayatın farklılığı üzerine fikirlerini öğrenciler ile paylaşan Artan, sözlerine şu şekilde devam etti: "Bilginin kişiyi bulduğu gerçek hayatın aksine iş hayatında, kişi bilgiyi arıyor ve bu durumda çatışma haline giren birey, zorluk çekiyor."
 

Reklamın öneminin ve dijital deneyim yönetiminin özelliklerinin öğrenciler ile paylaşıldığı etkinlik, öğrencilerin sorularının yanıtlanması ile son buldu. 

 
 
 
 
Blog
Facebook Twitter Linked-InYoutube Instagram 
 
LuckyEye Kaya Aldoğan Sokak Serhan Apt. 3/10 Esentepe İstanbul Türkiye Tel: +90 212 216 8251 | Fax: +90 212 216 8254 | Harita
Google PartnerMicrosoft Partner