X
X
X
 
Blog

Blogumuzdan dijital dünya ile bağlantılı her konuda yaptığımız paylaşımları takip edebilirsiniz.

 

Başarılı Bir Dijital Pazarlamanın 5 Rutini

Başarılı bir dijital pazarlama nasıl yapılır

Son yıllarda şirketlerin alışkanlıklarını değiştiren bu dijital pazarlama nedir? Dijital pazarlama, çağımızın iş hayatının iletişim ve yaşam biçimidir. Sosyal medya pazarlama, içerik pazarlaması, mobil pazarlama, email pazarlama, video pazarlama, SEO, SEM, e-ticaret ve web analytics; markalar ve müşterileri arasındaki bu iletişimin en önemli aktörleridir. 
 
Kurumsal dijital pazarlama stratejileri organizasyonunuzun, hedef kitlenizle daha yakından ilişki kurmasını sağlar. Marka imajına katma değer sağlayan bu yöntemler, web ortamının ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak geleneksel medya yöntemlerinden farklı ve interaktif kanalları kullanır. Dijital pazarlamayı etkin kullanan markalar ve izledikleri yollar işletmenizde size yol gösterici olabilir. İş hayatında başarılı insanların sırrı ve ortak özellikleri nedir? Başarılı insanların alışkanlıkları iş hayatını nasıl etkiler? İş hayatında başarılı olmanın yolları nasıl bir liderlik felsefesinden geçer? Günümüzde şirketlerin ne kadar yaşayan ve nefes alan bir organizma olduğunu hatırlatarak gelin, tüm bu sorularda yer alan insan kavramı yerine markaları düşünelim. Dijital pazarlama konusunda başarılı olmak istiyor ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız başarı ipuçlarından yola çıkabilirsiniz. 
 
İşte dijital pazarlamanız için markanızda günlük olarak uygulayabileceğiniz 5 başarı rutini! 
 
1. Güne erken başlayın
 
Başarılı bir dijital pazarlamanın bir numaralı sabah ritüeli, trendi yakalamaktır. Trendleri ve güncel olayları takip ederek bunları markanızın dijital pazarlamasına uygulamak, sizi rakiplerinizin önüne geçirecektir. Örneğin sosyal medya paylaşımlarınızda veya kampanyalarınızda o günün önemli haberlerinden birine atıfta bulunursanız takipçilerinizle etkileşiminiz de artacaktır. 
 
2. Çevre Edinin
 
Sosyal network kanalları, markanızın çevre edinmesi için önemli.  Markanızın bilinirliği edindiğiniz çevreye, takipçilerinize  ve network bağlantılarınıza bağlı. Bununla birlikte dünyada pek çok işletme, sosyal araçları iş alışkanlıklarına entegre etmekte. Yani çalışanlarınızın da kendi arasında çevre edinmesi de kurumunuz için önemli... Şirket içi sosyal network oluşturmak, iş hayatı trendleri arasında. Zaman, Social Business zamanı!
 
Dijital Pazarlama Araçları
 
 
3. Çalışırken eğlendirin
 
Her zaman daha iyi bir kullanıcı deneyimi mümkün. Dijital pazarlama için oluşturduğunuz yol haritası aynı zamanda müşterilerinize daha fazlasını vadetmeli. Kısaca dijital pazarlama stratejileri üzerinden çalışırken bir yandan da müşterilerinizin katılımını sağlamak gerek. Onları markanızın dijital pazarlamasına katkıda bulunması için oyuna dahil etmek isterseniz karşınıza çıkacak yollardan biri gamification yani oyunlaştırma. Nedir bu son zamanlarda sıkça karşımıza çıkan gamification? En basit anlatımıyla eskiden Foursquare içinde şimdi ise Swarm’da checkin yaparken bir yandan kazandığınız rozetleri düşünün. Gamification ile kullanıcılar eğlenirken bir yandan da checkinleri ile markaya katkıda bulunuyor. Gamification, dijital pazarlama araçları içinde altın madeni niteliğinde bir uygulama!
 
4. Deneyiminizi Paylaşın 
 
Online pazarlamanızda markalar için sosyal medyanın önemi gibi bir gücü, bu rutinler içinde gözardı edemeyiz. Hedef kitlenizle etkileşimizi her gün biraz daha artırmak için markanızın ilgi çekici faaliyetlerini, deneyimlerini ve bilgi birikimini sosyal medya kanallarınızda veya markanızın blog sayfası içerisinde paylaşın. Şirketiniz için en iyi dijital pazarlama araçları, genellikle sosyal medya kanallarıdır. 
 
5. Gelişiminizi Ölçün
 
Başarılı markalar, günlük olarak dijital pazarlama gelişimlerini ölçümler. Analytics ile bütün dijital kanallarınızı birlikte görüntüleyerek gelen ziyaretleri ölçümleyebilir ve davranışları analiz edebilirsiniz. Dijital pazarlamanızdan başarı elde etmek için SEO’nun gücünden her daim yararlanabilirsiniz! 
 


 
 
Blog
Facebook Twitter Linked-InYoutube Instagram 
 
LuckyEye Kaya Aldoğan Sokak Serhan Apt. 3/10 Esentepe İstanbul Türkiye Tel: +90 212 216 8251 | Fax: +90 212 216 8254 | Harita
Google PartnerMicrosoft Partner